טלפון ביטוח לאומי

ביטוח לאומי: בקרוב תוכלו לקבל מידע על זכויות, תשלומים וטפסים
ביטוח לאומי הוא אחד המוסדות החשובים ביותר בישראל. המוסד לביטוח לאומי אחראי על הזכויות החברתיות של אזרחי ותושבי המדינה, בדרך כלל באמצעות תשלומי העברה. פעילות המוסד לביטוח לאומי מוסדר על ידי חוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב] 1953 והיא אחראית על ביצוע חוקים אחרים העוסקים למימוש זכויות רפואיות וחברתיות שאינן קשורות ישירות מהביטוח הלאומי.
לאור החשיבות הרבה של המוסד לביטוח לאומי להפעיל קו מידע טלפוני על מנת לשפר את הנגישות והיעילות של השירות. מרכז מידע של המוסד לביטוח לאומי פועל בימים ראשון עד חמישי שירות שניתן בשפות עברית, רוסית, ערבית ואמהרית, על מנת לענות על הצרכים הכלליים של האוכלוסייה.
מלבד הכללית לרוץ המרכז הלאומי המוסד לביטוח לאומי גם מוקדים טלפוניים ייחודיים בחו"ל, כגון להתמקד להתמקד, על שיקום, זקנה ועוד נושאים אחרים.
זכויות עובדים: עובדים או עובדים, מה מגיע לך?
זכויות אדם הן חלק מרכזי של זכויות חברתיות האחראית על המוסד לביטוח לאומי. מוקד טלפוני המופעל על ידי הביטוח הלאומי כדי לקבל מידע כללי על:
• הזכאות לדמי אבטלה
• תשלומים במקרים של תאונות עבודה
• הבטחת הכנסה
ועוד.
הדרך אל המוקד אתה יכול לבצע הזמנה של הטפסים לביטוח לאומי וחוברות על כל נושא, לגלות אילו מסמכים יש לצרף, כך שתוכל לממש זכויות אלה ועוד.
מימוש זכויות בריאות
זכויות רפואיות הם מרכיב מרכזי של הזכויות החברתיות של האזרחים. דרך המרכז של המוסד לביטוח לאומי תדע:
• אם הטפסים לביטוח לאומי יש לשלוח למלא שתגיע זכויות רפואיות
• לבצע הזמנות תעודות נשלח אליך בדואר
• לברר על זכאותך לקצבת נכות
• אבטחה הטבות סוציאליות
ועוד.
למרות דרך קו הטלפון של המוסד לביטוח לאומי אינו יכול להגיש תביעות נדרשים לממש את הזכויות, אלא גם כדי לקבל את כל המידע הדרוש כדי לעשות זאת בדרכים המקובלות, יחד עם חיסכון זמן וטרחה.
חקירת תשלומי ביטוח לאומי
על פי חוק הביטוח הלאומי כל אזרח מעל גיל 18 חייב לשלם ביטוח לאומי כדי להיות זכאי לקבל את הזכויות שמגיע לו. תשלומי ביטוח לאומי משולמים לפי רמת הכנסה ומצב הביטוח של האדם. באמצעות מרכז המידע של המוסד לביטוח לאומי יהיה:
• לעשות בירור רמת החוב הנוכחית של המוסד לביטוח לאומי
• לבצע תשלומים באמצעות כרטיס אשראי
• ספר סדר שוברים
ועוד.
הריון ביטוח לאומי
המוסד לביטוח לאומי אחראי גם על זכויותיהן של נשים במהלך ההריון המכון. מלבד בירור זכאות חיסכון לטובת היולדות, האישה מקבלת ביטוח לאומי באמצעות מענק הלידה. מענק לידה הוא מענק חד פעמי, כי מקבלים את כל הנשים אינו כפוף העבודה. באמצעות המרכז ניתן גם לברר פרטים על התשלום הזה.

הביטוח הלאומי מפעיל מוקד טלפוני ארצי – בטלפון *6050 או 04-8812345 מכל מכשיר טלפון קווי או נייד.
השירות ניתן בימים א' – ה' בין השעות 8:00 עד 17:00 ב-4 שפות: עברית, ערבית רוסית ואמהרית. לקבלת שירות טלפוני עליך להצטייד במספר תעודת זהות ובקוד סודי‏ .
אם אין לך קוד סודי תוכל להנפיק אותו ישירות דרך אתר האינטרנט או באמצעות פנייה למוקד הטלפוני, והקוד יישלח לביתך.

במוקד הטלפוני ניתנים השירותים הבאים: מידע כללי, מידע ובירורים אישיים, הזמנת אישורים, תשלום חוב בדמי ביטוח, הזמנת שוברי תשלום וטפסים .

לא ניתן להגיש תביעות, מסמכים או לדווח על שינויים בפרטים אישיים באמצעות הטלפון. באפשרותך לשלוח מסמכים ישירות לפקיד באתר האינטרנט, וכן להגיש תביעות מקוונות ישירות מהאתר.

צריכים את ביטוח לאומי?

חייגו *6050