טלפון משרד הפנים

משרד הפנים הוא ללא ספק אחד מהמשרדים הממשלתיים הנמצאים בשימוש רב על ידי האזרחים. המשרד מעניק שירותים הן בסניפים עצמם, והן במוקדים טלפונים בהם ניתן לקבל מידע על תעודות זהות, דרכונים וכדומה, מידע על שעות פתיחה ועוד מגוון רחב של מידע אישי.

טלפון משרד הפנים

אל משרד הפנים ניתן לפנות בכמה מספרי טלפונים בהתאמה לנושא המבוקש:

  • פניות אל המשרד לאזרחים ותיקים: מוקד משרד הפנים 8840*. המענה ניתן בימים א'-ה' בין השעות 8:00-20:00.
  • אל לשכת האוכלוסין ניתן לפנות בטלפון 3450*. מענה אוטומטי ניתן במוקד זה 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, ומענה אנושי ניתן לקבל בימים ראשון, שלישי וחמישי בין השעות 8:00-16:00 ובימים שני ורביעי בין השעות 8:00-18:00.
  • מוקד פניות הציבור של רשות האוכלוסין הוא 02-6294701 והוא פעיל בימים א'-ה' בין השעות 13:00-15:00.
  • מוקד פניות הציבור של משרד הפנים זמין בטלפון 02-6293354 והוא פעיל בימים א'-ה' בין השעות 13:00-15:00.
  • מוקד אשרות וויזות הוא 1-700-55-1111 והוא פעיל בימים ראשון, שלישי וחמישי בין השעות 8:00-16:00 ובימים שני ורביעי בין השעות 8:00-18:00.

צור קשר משרד הפנים

מעבר למוקדים הטלפוניים, שירות משרד הפנים ניתן גם באמצעות האינטרנט.

ניתן לשלוח למשרד הפנים פניות בנושאים הקשורים לשלטון המקומי, שעון הקיץ, בחירות ברשויות המקומיות ורישוי עסקים באמצעות טופס מקוון.

לרשות האוכלוסין וההגירה ניתן לפנות באמצעות הדואר האלקטרוני TZ@Piba.gov.il או באמצעות טופס מקוון למחלקת האשרות – לחצו כאן

לפניות בנושא אזרחים ותיקים ניתן לפנות אל כתובת הדואר האלקטרוני הזו: mailto:ezrach.vatik@pmo.gov.il

מעבר לכך, תוכלו למצוא מידע מלא על המשרדים השונים, כולל כתובות, טלפונים ובחלקם אפילו כתובות דואר אלקטרוני, באתר משרד הפנים. לחצו כאן.

לסיכום, משרד הפנים מעמיד לרשותכם מגוון רחב של אופציות ליצירת קשר, אך חשוב מאוד שתדעו להגדיר את נושא הפניה בכדי לפנות מראש אל המקום המתאים ולא לבזבז זמן יקר על מעבר מנציג שירות אחד למשנהו. בנוסף, אם אתם רוצים לקצר את זמן ההמתנה בטלפון, נסו לחייג מיד עם פתיחת המוקד, ככל שהשעה מוקדמת יותר כך זמן המענה קצר יותר.משרד הפנים במדינת ישראל, כמו בשאר מדינות בעולם, הוא אחד ממשרדי הממשלה האחרים על השלטון המקומי, על ביטוח לאומי, ובארץ פרוסים מספר משרדי משרד הפנים המעניקים שירות לקהל באמצעות שעות פתיחה משרד הפנים מאפשר קבלת קהל וטיפול בחידוש דרכונים, חידוש דרכון, שעות פתיחה בסניפי משרד הפנים מפורסמים באתר משרד הפנים ובמוקד הטלפוני שלו, משרד הפנים בחולון, הטלפון מעלה הוא גם הטלפון של משרד הפנים בכל הסניפים וגם של משרד הפנים חולון, שהוא אחד מסניפי משרד הפנים הלחוצים ביותר, קבלת הקהל בסניף זה הם בשעות המקובלות אך שעות רבות לפני כן קהל רב צובא על הסניף, משרד הפנים מאפשר ביצוע מספר רב של פעולות: חידוש דרכון, שינוי כתובת, בכל מקרה כל מידע ניתן לקבל גם בטלפון של משרד הפנים, טלפון משרד הפנים הוא

צריכים את משרד הפנים?

חייגו 3450*

טלפון משרד הפנים

אין זה סוד שהבירוקרטיה הישראלית היא לא מהמשובחות בעולם, זה נכון במיוחד כשמדובר על משרדי ממשלה ובפרט על משרד הפנים. לצערנו אנחנו זקוקים למשרד הזה לא מעט בחיינו ועל כן אנחנו נמצאים במגע כזה או אחר איתו, לעיתים תכופות.

בשנים האחרונות אומנם נעשה שיפור עצום ביחס לעבר, זאת בזכות העברת שירותים רבים לאינטרנט, אך עדיין, יש לא מעט שירותים שדורשים מאיתנו להרים טלפון אל מוקד משרד הפנים ולדבר עם שירות לקוחות משרד הפנים, זה במקרה הטוב, כי במקרה הפחות טוב, אנחנו צריכים לבזבז זמן יקר בהמתנה בסניפים.

לפני שאנחנו ממהרים לפנות אל הסניף הקרוב לביתנו, טוב נעשה אם נרים טלפון משרד הפנים ונברר מה בדיוק אנחנו אמורים לעשות, האם אנחנו יכולים להסתפק בשיחת טלפון או שמא השירותים שאנחנו זקוקים להם ניתנים גם באינטרנט, ואם אנחנו צריכים להגיע אל משרד הפנים, האם אנחנו צריכים להביא איתנו מסמכים מסוימים או שאין צורך בכך.

כשאנחנו מרימים טלפון משרד הפנים, חשוב שיהיה לנו מספר תעודת זהות, מסמכים בעניינו, במידה ויש כאלה וכן שנחדד את השאלה בצורה ברורה על מנת שנקבל תשובה מהירה וטובה. בדרך כלל הפניות אל משרד הפנים הן לגבי הוצאה או חידוש דרכון, תעודת זהות, שינוי ברישום, תעודת נישואים ועוד. מדובר על פרטים אישיים לכן רק אנחנו נוכל לטפל בהם.

מוקד משרד הפנים עובד במהלך שעות היממה, משעות הבוקר עד אחר הצהריים, אך ניתן להשאיר פרטים ויחזרו אליכם בהקדם. במידה ואתם רואים שלא חוזרים אליכם אל תתביישו ותרימו טלפון משרד הפנים למחרת היום, על מנת שתוכלו לטפל בעניינכם כמה שיותר מהר.

על מנת להקל על עצמכם, אתם יכולים ליהנות מאינדקס של מספרי טלפון של כל הרשויות והמוסדות החשובים במדינה ובפרט טלפון משרד הפנים. את כל זה תוכלו למצוא באינדקס ייחודי שמציג את כל מספרי הטלפון שאתם צריכים על פי קטגוריות שונות, מה שיכול להקל עליכם מאוד את החיפוש של המספרים השונים.

באינדקס תוכלו ליהנות ממספר טלפונים אשר תוכלו למצוא אותם בקליק אחד, כך מכל מקום בו תהיו תוכלו להגיע אליהם. אתם לא תצטרכו לעשות הרבה, מלבד להיכנס לקטגוריה ולמצוא את המספרים שאתם צריכים. אז אם אתם זקוקים לקבל מיד משירות לקוחות משרד הפנים, זה הזמן להיכנס לאינדקס שלנו, ולמצוא את המספר, להרים טלפון ולהסדיר את עניינכם במהרה.

3450*